
5 kwietnia 2026 r. Jurajska Orkiestra Dęta z Racławic i Czubrowic wzięła udział w Rezurekcji w Kościele Parafialnym w Racławicach. Orkiestra Dęta podczas tej uroczystości zagrała przygotowane pieśni Wielkanocne. Święta Wielkiej Nocy są w Polsce wyjątkowe pod względem obrzędowości i zachowanych zwyczajów. Jednym z nich jest Rezurekcja, która w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Racławicach odbywa się tradycyjnie o godzinie 6.00 rano w Wielką Niedzielę. W tym dniu w czasie procesji, wierni trzykrotnie okrążają kościół, co nawiązuje do zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, które nastąpiło w trzecim dniu po złożeniu do grobu. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wszystkim Wesołego Alleluja!
