XVI koncert kolęd już za nami. Tym razem postanowiliśmy zaskoczyć czymś słuchaczy i zaprezentowaliśmy nasze najnowsze utwory. 

Zanim jednak przeszliśmy do występu oficjalnie przyjęliśmy w szeregi orkiestry siedem nowych osób. Zostały wręczone im mundury, po czym mogli po raz pierwszy zagrać razem z nami.

Koncert kolęd rozpoczął się „Intradą Bożonarodzeniową”, która po raz kolejny wprowadziła nas w bożonarodzeniowy nastrój. Następnie zagraliśmy kolejno „Z narodzenia Pana”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Gdy się Chrystus rodzi”,„Gdy śliczna Panna”, „Przystąpmy do szopy, „Bóg się rodzi”.

Najlepsze zostawiliśmy jednak na koniec. Utwory koncertowe, bo o nich mowa rozpoczęliśmy marszem „Flashlight”, a następnie dobrze znanym „Tokajerem”. Potem jednak pokazaliśmy „Janosika”, którego nieliczni mogli słyszeć w trakcie ostatniej Cecylianki.

Po nim, na bis mieliśmy przygotowany jeszcze jeden, specjalny utwór. Był to „Marsz Radetzky’ego”, znany nieco szerzej z Koncertu Noworocznego Filharmonii Wiedeńskiej. Tam również jest on grany na zakończenie, a dodatkowo z udziałem publiczności, która klaszcze w rytm, jaki wygrywa orkiestra. My również tego spróbowaliśmy i…oczywiście się udało! A słuchacze spisali się wybornie 🙂