Jubileuszowa XV Cecylianka przypadała w tym roku na 24 listopada. Rozpoczęła ją tradycyjna msza święta, po której – już w budynku wielofunkcyjnym w Racławicach – nasza orkiestra dawała koncert. 

Była to kolejna okazja, żeby pokazać nasz orkiestrowy sztandar i pod przewodnictwem pocztu udaliśmy się do kościoła parafialnego w Racławicach. Tam wysłuchaliśmy nabożeństwa, którego oprawę muzyczną przygotowywał zespół „Mazureczek”.

Po wejściu do budynku i nastrojeniu się przyszedł czas na wręczenie podziękowań dla sponsorów stowarzyszenia, a także na nasz koncert, czyli część na którą najbardziej czekaliśmy. Na rozgrzewkę wykonaliśmy marsz „Flashlight”, a następnie przypomnieliśmy widowni o graniu utworu „Tokajer”.

Najlepsze zostawiliśmy jednak na koniec. Był to utwór z serialu „Janosik”, który zrobiliśmy na życzenie samych członków orkiestry. Jeszcze w trakcie wakacji zrobiliśmy ankietę, wśród muzyków w jaki sposób chcieliby urozmaicić repertuar. Efekty tego mogliśmy posłuchać właśnie na Cecyliance.

24Mamy nadzieję, że się podobało, a w przyszłości chcielibyśmy oczywiście częściej prezentować takie „niespodzianki”.