100-lecie to już zacny jubileusz. To kilka pokoleń muzyków, wiele setek instrumentalistów i jeszcze więcej koncertów. Nic więc dziwnego, że Reprezentacyjna Orkiestra Dęta z Olkusza postanowiła swoje święto obchodzić hucznie. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia.

W imprezie oprócz dostojnych jubilatów uczestniczyła również Orkiestra Dęta z Bolesławia. Wszyscy muzycy zostali w piątek 6 października zaproszeni na salę estradową Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu. Nasza Orkiestra występowała jako druga i trzeba powiedzieć, że przygotowaliśmy na ten moment wszystko co najlepsze. Zebrani mogli usłyszeć na wstępie marsz „Alamo”, po którym wykonaliśmy „Ale fajnie”, utwór koncertowy „Young Amadeus”, wiązankę melodii góralskich, a także „Intradę Regionalną”.

Dla wielu z nas był to zapewne pierwszy występ w takiej otoczce. Zaciemniona publiczność, odpowiednio wyciszona scena i światła skierowane na estradę mogły sprawić, że nawet my – skromni grajkowie z naszych miejscowości – mogliśmy się poczuć jak profesjonalni muzycy z filharmonii. Na zakończenie wręczyliśmy dyrygentowi olkuskiej orkiestry kwiaty z życzeniami dalszej pomyślności w działaniu.

Gospodarze w podzięce za nasz przyjazd wręczyli nam pamiątkowy grawer z tego wydarzenia oraz ugościli nas iście po królewsku – w jednej z olkuskich restauracji.

Olkuszanie, wszystkiego dobrego i kolejnych 100 lat tak twórczej pracy!